آخرین خبرها
حسینیه

حسینیه

در اواخر دهه چهل شمسی خیر محترم مرحوم حاج عباسعلی میرزاده زمینی بالاتر از مسجد امام موسی­بن­جعفر علیه‌السلام را به این مکان اختصاص می‌دهد و از همان سال با مشارکت مردمی عملیات ساخت حسینیه روستا شروع می‌شود. خود مردم گل را خشت می‌کنند و بعدازآن در کوره‌ای که در خارج از روستا در کنار مدرسه قمر بنی هاشم فعلی قرار داشته است آن را می‌پزند سپس آجرهای پخته‌شده را به مکان حسینیه می‌آورند و این مکان را بنا می‌کنند. در سال ۱۳۶۳ نسبت به بازسازی و گسترش این مکان که در حال حاضر محل استقرار هیئت حسینی است اقدام می‌شود. زیربنای این مکان در حال حاضر شامل ۲۵۰ مترمربع سالن اصلی و حدود ۲۵۰ مترمربع حیاط و آشپزخانه می­باشد.

بعد از فوت مرحوم حاج ابوطالب معصومی قطعه زمینی که در کنار حسینیه قرار داشت وقف حسینیه می گردد و همچنین اخیرا قطعه زمینی از طرف حاج حسن حیدری نیز به این مکان اهدا می شود تا مقدار زمین مربوط به این بنا به حدود ۱۸۰۰ متر مربع برسد و مسئولین این بنا بتوانند در آینده این بنا را گسترش دهند.

امیدواریم با برنامه ریزی و دوراندیشی مسئولین و همت همشهریان عزیز، این بنا در آینده ای نزدیک به مکانی در خور و شایسته روستای رهن و مکانی چند منظوره که در تمام ایام سال مورد استفاده قرار گیرد تبدیل گردد.

  • مسئولین
نام و نام خانوادگی شغل سمت محل سکونت
حسین عبداللهی آزاد رئیس هیئت‌امنا گناباد
علیرضا میرزاده بازنشسته هیئت‌امنا مشهد
حسین میرزاده آزاد هیئت‌امنا رهن
ناصر میرزاده پزشک هیئت‌امنا مشهد
ذبیح‌ا… میرزاده کارمند هیئت‌امنا گناباد
محمد یعقوب زاده کارمند هیئت‌امنا گناباد

درباره‌ی رایگان حسن

متولد روستای رهن دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

یک نظر

  1. ممنون از اطلاعات خوبتون برای شادی روح واقفین صلوات

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد