آخرین خبرها
دانلود دعای جوش کبیر برای شب های قدر

دانلود دعای جوش کبیر برای شب های قدر

خوشا به نیمه شبى با خدا صفا کردن

زبان حال گشودن، زدل دعا کردن

تمام لذّت عالم نمى رسد قدرش

به یک دقیقه مناجات، با خدا کردن

بر اساس روایات معتبر دعای جوشن کبیر را جبرئیل به پیامبر (ص) آموخت. این دعا که شامل ۱۰۰۱ اسم از اسماء الهی می باشد، مشتمل بر ۱۰۰ بند (بخش) هست که  در پایان هر بند عبارت ” سُبْحَانَکَ یَا لا إِلَهَ إِلا أَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِ یَا رَبِّ ” تکرار می شود. خواندن این دعا در شب های ۱۹، ۲۱، ۲۳ ماه مبارک رمضان که مشهور به «شب های قدر» است توصیه شده است.

مضامین بلند دعای جوشن کبیر
در تلاوت قرآن خدا با ما سخن می گوید و در دعا ، ما با خدا سخن می گوییم ، دوشکل دعا وجود دارد یکی خواسته ها و نیازهای عادی مردم است و دیگری سلسله دعاهایی داریم که از ائمه معصومین رسیده و ذخیره ای است برای ما. این دعاها در مرحله اول نقش معرفت افزایی دارد و معرفت ما را به خدا زیاد می کند، دعای جوشن کبیر دارای صد بند صفات و ویژگیهای خداست که موجب نزدیک شدن دل به خدا می گردد؛ این دعا خیلی خالص و ناب است؛ زیرا صحبت هیچ چیز جز محبوب در آن نیست.کسانی که معرفت کافی را کسب کرده باشند می توانند به ژرفای این دعا پی ببرند.

خدا باید حلاوت ذکرش را به دل بچشاند تا انسان حال اولیاء خدا را در اسماء خداوند بفهمد و درک کندکه هر کدام از این اسماء با دل انسان چه می کند. اگر دل پاک شده و نوری از توحید بر دل تابیده باشد، وقتی این دعا را می خواند مثل شخصی است که به بوستان بزرگی رسیده که هر بخشی از این بوستان پر است از گلهای رنگارنگ که یک اسم در این اسماء تجلی دارد. توجه دقیق و عمیق به اسماء حضرت باری تعالی، به طرز عمیقی نور معرفت را در ظاهر و باطن ذاکر پراکنده می سازد. همچنین ذکر اسماء حضرت رب العالمین با آنکه در زمانهائی خاص بیشتر توصیه شده اما مقید به ایام مشخص نیست بنا بر این در همه حال با حضور قلب و فارغ از اندیشه های دنیوی می توان بر این اذکار مداومت کرد.

بازدیدکنندگان گرامی می توانید هم اکنون فایل صوتی دعای جوشن کبیر با صدای مداحان و اساتید مشهور فارسی و عربی را با لینک مستقیم از این بخش دریافت نمایید.

 فرمت : MP3

 حجم : ۲۱ مگا بایت

دانلود دانلود : دانلود دعای جوشن کبیر – سید مهدی میرداماد

دانلود دانلود : دانلود دعای جوشن کبیر – مرشدلو

دانلود دانلود : دانلود دعای جوشن کبیر – مقدسی

دانلود دانلود : دانلود دعای جوشن کبیر – میثم مطیعی

دانلود دانلود : دانلود دعای جوشن کبیر – موسی اسدی

دانلود دانلود : دانلود دعای جوشن کبیر – موسوی قهار

دانلود دانلود : دانلود دعای جوشن کبیر – طاهری

رمز رمز : www.yasdl.com

دانلود دعای جوشن کبیر برای شب قدر ویژه موبایل با خط خوانا

این نرم افزار که بر روی اکثر گوشی های تلفن همراه قابل نصب است، در واقع یک مفاتیح است که دعای جوشن کبیر با خط خوانا در آن قرار داده شده است.

برای دانلود دعای جوشن کبیر کلیک کنید

درباره‌ی سعید گلچین

علاقمند به رسانه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد