آخرین خبرها
دانلود کتاب الغدیر علامه امینی

دانلود کتاب الغدیر علامه امینی

علامه امینی برای نوشتن مجموعه الغدیر نزدیک به ده هزار (۱۰۰۰۰) جلد کتاب خواندند، نزدیک به یکصد هزار (۱۰۰۰۰۰) رساله علمی رو مطالعه کردند. برای تدوین این کتاب به کتابخانه‌های کشورهای مختلف از جمله عراق، هندوستان، پاکستان، مغرب، مصر، سوریه و کشورهای دیگر دنیا مسافرت کردند؛ تنها برای نوشتن کتاب الغدیر.

ایشان در «الغدیر» کوشیده است با نام‌ بردن از ۱۱۰ تن از صحابه و ۸۴ نفر از تابعین پیامبر (ص) ـ که حدیث غدیر را روایت کرده‌اند ـ ولایت مطلقه ائمه معصومین را از طریق اثبات خلافت بلافصل امام علی (ع) اثبات کرده و سپس ولایت غیر معصوم را نفی کند.

ایشان چهل سال متوالی و روزانه ۱۶ ساعت از عمر گرانبهایش را وقف جمع آوری آن نمودند برای هدفی که باید به آن اندیشید: “الغدیر، ملل اسلامی را در یک صف واحد، متحد و متشکل می‌سازد. مجموعه مطالب این اثر اتحادی را که در زمان رسول خدا (ص) در سایه هم‌دلی اسلامی بین صفوف مسلمین بود، دوباره به جوامع اسلامی باز می‌گرداند”
به همین دلیل است که یکی از کتاب های مرجع و یکی از کتاب های بزرگ، کتاب الغدیر است؛ علامه امینی الگویی است برای جوانانی که دوست دارند فعالیت و تکاپوی علی داشته باشند و بدانند که هیچ چیزی به سادگی به دست نمی آید؛ علامه امینی اگر علامه امینی شدند، اگر کتابشان کتاب گرانقدری شد، به واسطه زحماتی بود که ایشان کشیدند.

راه شریک شدن در ثواب الغدیر

علامه امینی نقل می کنند:هر کس بعد از صلوات بگوید (( و عجل فرجهم )) من او را در ثواب نوشتن کتاب الغدیر شریک می کنم.

(( اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم ))

بر ما شیعیان و محبان علی (ع) لازم است تا برای آگاهی از مباحث مختلف پیرامون واقعه غدیر(که یکی از مهم ترین اختلافات بین اهل تسن و تشیع هست) این کتاب گرانبها و ارزشمند را مطالعه کنیم.

با مطالعه ی این کتاب، می توانیم ازحریم امامت حضرت علی (ع) و حقانیت مذهب تشیع به طور کاملاً مستند دفاع کنیم و از طریق آن می توانیم با هر گونه بحث و شبهه پیرامون واقعه غدیر  با اهل تسنن مباحثه کنیم و حقانیت شیعه را به اثبات برسانیم.

لینک های دانلود ۱۱ جلد کتاب الغدیر

 

دانلود ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۱) (حجم : ۲۹۴ Kb )
دانلود ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۲) (حجم : ۴۵۰ Kb )
دانلود ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۳) (حجم : ۳۶۱ Kb )
دانلود ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۴) (حجم : ۳۵۴ Kb )
دانلود ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۵) (حجم : ۳۸۴ Kb )
ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۶) (حجم : ۳۶۰ Kb )
ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۷) (حجم : ۳۷۳ Kb )
ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۸) (حجم : ۳۴۹ Kb )
ترجمه کتاب الغدیر الغدیر(جلد۹) (حجم : ۳۴۸ Kb )
ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۱۰) (حجم : ۳۴۹ Kb )
ترجمه کتاب الغدیر الغدیر (جلد۱۱) (حجم : ۳۵۶ Kb )

 

درباره‌ی سعید گلچین

علاقمند به رسانه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد